NBA: Συγκλονιστική “μάχη” ΝτεΡόζαν – ΛεΜπρόν με νικητή τον πρώτο και τους Σπερς!

2018-12-08T07:38:23+00:00 2018-12-08T09:44:20+00:00.

08/Dec/18 07:38

Ο ΝτεΜαρ ΝτεΡόζαν πέτυχε 36 πόντους και τρία πολύ καθοριστικά καλάθια στην τέταρτη περίοδο, οδηγώντας τους Σπερς στη μεγάλη νίκη με 133-120 παρά τους 35 του ΛεΜπρόν Τζέιμς! Ήταν μία συγκλονιστική “μάχη”…

Ο άσος των Σπερς είχε καλύτερα ποσοστά (11/20διπ., 14/18 βολές) και άγγιξε το τριπλ νταμπλ με οκτώ ριμπάουντ και εννιά ασίστ αλλά και ο “Βασιλιάς” δεν πήγε πίσω έχοντας δίπλα στους 35 πόντους (13/28 σουτ) οκτώ ριμπάουντ και 11 ασίστ.

Οι Σπερς έκαναν ένα καταπληκτικό τέταρτο 12λεπτο, διάστημα στο οποίο πέτυχαν ένα επί μέρους σκορ 44-21 ανατρέποντας την κατάσταση και νικώντας τελικά χωρίς άγχος.

Συνολικά οκτώ παίκτες τους πέτυχαν διψήφιο αριθμό πόντων με τους Ποέτλ, Όλντριτζ και Πάτι Μιλς να μετράνε 14 πόντους. Ο Κάιλ Κούζμα είχε 27 και ο Λόνζο Μπολ 13 με 11 ασίστ.