Μπρούκλιν Νετς: Έσπασαν … κατάρα 3,5 χρόνων κατά των πρωτοπόρων Ράπτορς! (video)

2018-12-08T10:47:06+00:00 2018-12-08T10:47:06+00:00.

08/Dec/18 10:47

Από τις 3 Απριλίου του 2015 είχαν να νικήσουν οι Νετς του Ράπτορς. Τριάμισι χρόνια πέρασαν και μία ντουζίνα ήττες εις βάρος τους, αλλά το πέτυχαν μία εποχή που οι Ράπτορς βρίσκονται στην κορυφή του ΝΒΑ και οι ίδιοι προέρχονταν από οκτώ σερί ήττες…

Το ματς ήταν συναρπαστικό και κρίθηκε στην παράταση με το καλάθι του Τζάρετ Άλεν, 106-105, το μοναδικό από παίκτη των Νετς πλην του κορυφαίου του, Ντ’Άντζελο Ράσελ (29π., 6π. στην παράταση). Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη, αλλά το αμαρκάριστο σουτ του Φρεντ Βαν Βλιτ βρήκε σίδερο προς ανακούφιση των Νετς που είχαν χάσει τρία ματς στο καλάθι σε αυτό το αρνητικό σερί. Όχι αυτή τη φορά…

Ο Καουάι Λέοναρντ πρόσθεσε ένα ακόμα υπέροχο παιχνίδι με 32 πόντους και 5/6 τρίποντα (4κλεψ.), ενώ 24 έβαλε ο Γιόνας Βαλαντσιούνας. Ο Κάιλ Λάουρι μοίρασε 11 ασίστ αλλά ήταν τραγικά άστοχος με 1/8 σουτ.