Λέικερς: Άνετο πέρασμα από το Μέμφις! (videos)

2018-12-09T07:25:11+00:00 2018-12-09T07:25:11+00:00.

09/Dec/18 07:25

Εύκολο πέρασμα από το Μέμφις για τους Λέικερς, με το γνωτό δίδυμο ΛεΜπρόν-Κούζμα να οδηγεί και πάλι την ομάδα του λος Άντζελες.

Υπόθεση ενός ημιχρόνου ήταν η νίκη για τους Λέικερς στο Μέμφις. Οι Γκρίζλις είδαν να μένουν πίσω με 23 στο ημίχρονο και δεν μπόρεσαν να γυρίσουν ποτέ στο ματς, γνωρίζοντας την ήττα με 111-88.

Αυτή ήταν η 16η νίκη σε 26 ματς για την ομάδα του Λος Άντζελες, την ώρα που οι ”Αρκούδες” βρίσκονται στο 15-10.

Η τελική διαφορά των 23 πόντων είχε ήδη διαμορφωθεί από το ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να μην δυσκολεύονται μέχρι το φινάλε, σε μία δύσκολη έδρα.

Κορυφαίοι των Λέικερς οι ΛεΜπρόν Τζέιμς και Κάιλ Κούζμα με 20 πόντους. Ο πρώτος είχε επίσης 8 ριμπάουντ και 9 ασίστ, με τον δεύτερο να πλησιάζει επίσης το τριμπλ νταμπλ με 9-6. Από 16 οι Μάικ Μπίζλεϊ και Τζος Χαρτ.

Ο Ουέιν Σέλντεν με 17 ξεχώρισε για τους Γκρίζλις.

Τα 12λεπτα: 16-27, 40-63, 66-91, 88-111