Μεγάλη νίκη επί των Κλίπερς οι Χιτ, ήττα για Κινγκς-Κουφό (videos)

2018-12-09T09:12:11+00:00 2018-12-09T09:27:28+00:00.

09/Dec/18 09:12

Θύμα έκπληξης έπεσαν οι Κλίπερς, που είδαν τους Χιτ να κάνουν ό,τι θέλουν στη 4η περίοδο και να φεύγουν νικητές από το Λος Άντζελες. Ήττα για τους Κινγκς του Κώστα Κουφού.

Την δεύτερη εντός έδρας ήττα τους στη φετινή σεζόν γνώρισαν τα ξημερώματα οι Κλίπερς, με την ομάδα του Λος Άντζελες να μην μπορεί να κόψει τον ρυθμό των Χιτ (121-98).

Οι φιλοξενούμενοι είχαν έναν τρομερό τέταρτο 12λεπτο και με επιμέρους 30-8 ανέβηκαν στο 11-14.

Ακόμα πιο τρομερός ο Ντουέιν Ουέιντ, που με 25 πόντους, 6 ριμπάουντ και ισάριθμες ασίστ, έδειξε τον δρόμο στους συμπαίκες του, στο ματς ”νο. 1000” στο ΝΒΑ! Από κοντά και οι Τζάστις Ουίσλοου και Τζέις Τζόνσον με 21 και 18 αντίστοιχα.

Για τους Κλίπερς του 19-9, μεγάλο ματς έκαναν οι Τομπάιας Χάρις με 20 και Λου Ουίλιαμς με 18.

Τα 12λεπτα: 30-34, 62-65, 90-91, 98-121

Ήττα για Κινγκς-Κουφό

Οι Κινγκς (13-12) δεν τα καφέραν στην Ιντιάνα, με τους Πέισερς (16-10) να έχουν ένα καλύτερο τέταρτο 12λεπτο και να φτάνουν στη νίκη με 107-97.

Κορυφαίος για τους νικητές ο Θάντεους Γιανγκ με 20 πόντους και 9 ριμπάουντ, ενώ 18 πρόσθεσε ο Μπόγιαν Μπογκντάνοβιτς.

Για τους Κινγκς του Κώστα Κουφού, που αγωνίστηκε για 18′ και είχε 6 ριμπάουντ με 0/3 σουτ, ο Μπάντι Χιλντ είχε 20 πόντους.

Τα 12λεπτα: 24-31, 54-52, 73-70, 107-97