“Σόκαραν” τους Νάγκετς οι Χοκς, νίκη και οι Καβαλίερς (videos)

2018-12-09T11:32:25+00:00 2018-12-09T11:35:04+00:00.

09/Dec/18 11:32

ATLANTA, GA - DECEMBER 8: Nikola Jokic #15 of the Denver Nuggets shoots the ball against the Atlanta Hawks on December 8, 2018 at State Farm Arena in Atlanta, Georgia. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2018 NBAE (Photo by Scott Cunningham/NBAE via Getty Images)

Επιτέλους νίκη για Χοκς και Καβαλίερς, που κέρδισαν αντίστοιχα Νάγκετς και Ουίζαρντς.

Μετά από 4 ήττες, οι Χοκς πανηγύρισαν τη νίκη και μάλιστα απέναντι στους ”καυτούς” φέτος, Νάγκετς! Με το 106-98, έφτασαν στο 6-20, την ώρα που η ομάδα του Ντένβερ ”έπεσαν” στο 17-9.

Όλα κρίθηκαν στην τρίτη περίοδο, εκεί όπου τα ”Γεράκια” ξέφυγαν στο σκορ, χάρη στο 35-21 που είχαν στο διάστημα αυτό.

Κορυφαίος για τους νικητές ο Τζον Κόλινς με 30 πόντους και 12 ριμπάουντ. Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ έμεινε στο παρκέ για 16′ και σκόραρε 7 πόντους, έχοντας παράλληλα και 5 ριμπάουντ.

Στους 24 πόντους, 11 ριμπάουντ και 7 ασίστ ο Νίκολα Γιόκιτς για τους Νάγκετς.

Τα 12λεπτα: 25-35, 51-56, 86-77, 106-98

Ισοπεδωτικοί Καβαλίερς

Νίκη και για τους Καβαλίερς, που μετά από 2 ανεπιτυχή αποτελέσματα, έφτασαν στο 6-20. ”Θύμα” τους οι Ουάσινγκτον Ουίζαρντς με σκορ 116-101.

Από την πρώτη κιόλας περίοδο, οι γηπεδούχοι κρατούσαν τα ηνία της αναμέτρησης, με το ημίχρονο να κλείνει στο +16 (62-46).

Ο rookie Κόλιν Σέξτον συνεχίζει να εντυπωσιάζει, έχοντας αυτή την φορά 29 πόντους και 6 ασίστ. Εξαιρετικός και ο Τρίσταν Τόμπσον με 23 πόντους, 19 ριμπάουντ και 5 ασίστ!

Πρώτος σκόρερ των Ουίζαρντς ο Μπράντλεϊ Μπιλ με 27.

Τα 12λεπτα: 38-25, 62-46, 87-66, 116-101