Σπερς: Άνετη νίκη επί των Τζαζ με ΝτεΡόζαν-Γκέι (videos)

2018-12-10T08:47:24+00:00 2018-12-10T08:49:25+00:00.

10/Dec/18 08:47

Στη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους έφτασαν οι Σπερς, που δεν είχαν πρόβλημα απέναντι στους Τζαζ!

Οι Σπερς δείχνουν να αντιδρούν, μετά την κακή εκκίνηση στο φετινό ΝΒΑ. Με το τελικό 110-97, έφτασαν στην 13η νίκη τους σε 27 αγώνες, με τους Τζαζ (έχουν ίδιο ρεκόρ) να μην μπορούν να ”κυνηγήσουν” κάτι καλύτερο στο Σαν Αντόνιο.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν από το ημίχρονο πως δεν χάνουν αυτόν τον αγώνα, η ομάδα της Γιούτα προσπάθησε να κάνει την αντεπίθεσή της στην τρίτη περίοδο, όμως η ανωτερότητα των ”Σπιρουνιών” ήταν ολοφάνερη.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν με 26 πόντους, 6 ριμπάουντ και 8 ασίστ. Εξαιρετικοί και οι Ρούντι Γκέι με 23 πόντους-15 ριμπάουντ και ο ΛαΜάρκους Όλντριτζ με 20-6!

Για τους Τζαζ, την διαφορά έκαναν οι Ντόνοβαν Μίτσελ και Ρίκι Ρούμπιο με 27 και 26 αντίστοιχα, χωρίς όμως να φτάσουν στη νίκη.

Τα 12λεπτα: 23-18, 54-36, 82-72, 110-97