Σπερς: Ήρθε η … σειρά τους να νικήσουν τους Σανς με εκπληκτικό Μπριν Φορμπς (video)

2018-12-12T06:01:10+00:00 2018-12-12T06:01:10+00:00.

12/Dec/18 06:01

Ο Μπριν Φορμπς πέτυχε ρεκόρ σεζόν με 24 πόντους (συν 11 ριμπάουντ) με 5/5 τρίποντα και ο ΛαΜάρκους Όλντριτζ πρόσθεσε 18 πόντους για τους Σπερς που είχαν (και αυτοί) ένα εύκολο βράδυ με τους Σανς, επικρατώντας με 111-86.

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Η διαφορά είχε πάει στους 15 από το πρώτο ημίχρονο και διαρκώς διευρυνόταν αφού το Φοίνιξ δεν είχε πια κουράγιο να χτυπήσει το ματς. Ήταν η τρίτη σερί νίκη των Σπερς σε μία σειρά έξι αγώνων που θα δώσει στο Σαν Αντόνιο, με την άμυνα τους να δείχνει σημάδια … ζωής δεχόμενη 101 πόντους μέσο όρο σε αυτό το διάστημα. Ο μέσος όρος τους φέτος σε παθητικό είναι 113,3 πόντοι.

Οι Σανς έπαιξαν για πέμπτο παιχνίδι χωρίς τον Ντέβιν Μπούκερ και έπεσαν στο 4-24 με δέκα σερί ήττες. Ο Ουόρεν με 23 ήταν ο πρώτος τους σκόρερ.

Ήταν τόσο εύκολη η νίκη των Σπερς που ο Όλντριτζ δεν έπαιξε στην τέταρτη περίοδο και ο ΝτεΡόζαν πέτυχε χαμηλό σεζόν με πέντε πόντους. Μοίρασε εννιά ασίστ, τις οκτώ στο πρώτο ημίχρονο…