NBA: Ηγετική εμφάνιση από τον Τζορτζ, δεύτερη σερί νίκη οι Σανς! (videos)

2018-12-16T10:33:41+00:00 2018-12-16T10:33:41+00:00.

16/Dec/18 10:33

Μεγάλη νίκη για τους Θάντερ επί των Κλίπερς, με τον Πολυ Τζόρτζ να κάνει ακόμα ένα μεγάλο ματς. ”Στάση” των Τίμπεργουλβς στο Φοίνιξ.

Παρά την μεγάλη αντεπίθεση των Κλίπερς στην τελευταία περίοδο, οι Θάντερ μπόρεσαν και πήραν τη νίκη με 110-104 και πλέον έχουν ρεκόρ 18-10, με την ομάδα του Λος Άντζελες να μένει στο 17-12.

Μετά από 36′ αγώνα, η διαφορά ήταν στους 17 για τους γηπεδούχους και παρά την προσπάθεια των φιλοξενούμενων, το αποτέλεσμα δεν άλλαξε.

Ο Πολ Τζορτζ πραγματοποίησε ακόμα μια μεγάλη εμφάνιση, έχοντας 33 πόντους, μαζί με 7 ριμπάουντ και 6 ασίστ. 18 πρόσθεσε ο Τζέραμι Γκραντ. Κορυφαίοι για τους Κλίπερς οι Ντανίλο Γκαλινάρι και Τομπάιας Χάρις με 28 και 22 αντίστοιχα.

Τα 12λεπτα: 30-25, 61-50, 86-69, 110-104

Back to back νίκη οι Σανς!

Κι όμως, οι Σανς έφτασαν στην δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους! ”Θύμα” τους οι Τίμπεργουλβς με σκορ 107-99, με τους νικητές να έχουν 6 νίκες και 24 ήττες, ενώ οι ”Λύκοι” 13 σε 29 αγώνες.

Η κατάσταση ξεκαθάρισε στο δεύτερο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να παίρνουν μικρή αλλά σημαντική διαφορά, κάτι που αποδείχθηκε αρκετό για πανηγυρίσει το Φοίνιξ.

Κορυφαίος για τους ”Ήλιους” ο Ντέβιν Μπούκερ με 28 πόντους, 7 ριμπάουντ και ισάριθμες ασίστ. 28 πόντους και 12 ριμπάουντ από τον Κάρλ Άντονι Τάουνς και 25 από τον Ντέρικ Ρόουζ!

Τα 12λεπτα: 28-30, 56-58, 85-82, 107-99