Μπακς: Δεύτερη νίκη επί των Πίστονς, νέα μεγάλη εμφάνιση του Γιάννη! (videos)

2018-12-18T06:55:00+00:00 2018-12-18T07:35:42+00:00.

18/Dec/18 06:55

Για μία ακόμα φορά, οι Μπακς κέρδισαν τους Πίστονς και για μία ακόμα φορά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ασταμάτητος!

Τίποτα δεν σταματά τους Μπακς! Τα ”Έλάφια” κέρδισαν για 2η φορά φέτος την ομάδα του Ντιτρόιτ και έφτασαν συνολικά τις 20 νίκες σε 29 αγώνες!

Το παιχνίδι ήταν κάτι παραπάνω από μοιρασμένο, με την δεύτερη περίοδο να ανήκει ολοκληρωτικά στους νικητές και την τρίτη στους γηπεδούχους. Η (έστω και μικρή) διαφορά που χτίστηκε, ήταν αρκετή για τους Μπακς, προκειμένου να φύγουν με το ”διπλό”!

Οι Πίστονς προσπάθησαν να κάνουν μεγάλο comeback, μέσα σε λίγα λεπτά, όταν το 107-100 του -1:48′, έγινε 107-104, ενώ στα εναπομείναντα δευτερόλεπτα, ο Μπλέικ Γκρίφιν είχε 2 φορές την ευκαιρία να στείλει στην παράταση τον αγώνα, όμως αστόχησε ισάριθμες φορές από την γραμμή του τριπόντου.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν και πάλι ο μπροστάρης για τους Μπακς. Σε 31′ είχε 32 πόντους (15/18 δίποντα, 2/2 βολές), 12 ριμπάουντ και 5 ασίστ, με τον Κρις Μίντλετον να προσθέτει 22 και 6 ασίστ!

Από πλευράς Πίστονς, που πλέον έχουν ρεκόρ 14-14, ξεχώρισε ο Ρέτζι Μπούλοκ με 24. Μεγάλο ματς από τον Μπλέικ Γκρίφιν με 19 πόντους, 10 ριμπάουντ και 11 ασίστ, τα άστοχα όμως σουτ στο κρισιμότερο σημείο, στοίχισαν.

Τα 12λεπτα: 27-25, 43-55, 77-81, 104-107