Σπερς: Μεγάλη εμφάνιση και επιβλητική νίκη επί των Σίξερς! (videos)

2018-12-18T09:43:24+00:00 2018-12-18T09:43:24+00:00.

18/Dec/18 09:43

Χαμηλό αποδείχθηκε το εμπόδιο των Σίξερς για τους Σπερς, που κέρδισαν με χαρακτηριστική ευκολία!

Μετά την ήττα-σοκ από τους Μπουλς, οι Σπερς βρήκαν τον δρόμο προς τις επιτυχίες. Η ομάδα του Σαν Αντόνιο εκμεταλλεύτηκε την έδρα της και με σκορ 123-96 διέλυσε τους Σίξερς, που πλέον μετρούν 20-12.

Στο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι είχαν φτάσει την διαφορά σε διψήφια επίπεδα, όμως η τρίτη περίοδος ήταν και η καθοριστική, με το επιμέρους σκορ (33-22) να μεγαλώνει το χάσμα των δύο ομάδων. Εν τέλει, η αναμέτρηση εξελίχθηκε σε εύκολη υπόθεση για τα ”Σπιρούνια”, που πλέον έχουν… οριακό θετικό απολογισμό, 16 νίκες και 15 ήττες.

Εξαιρετική, για μία ακόμα φορά, η τριπλέτα των Ρούντι Γκέι, ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν και ΛαΜάρκους Όλντριτζ, με τον πρώτο να έχει 21 και τους άλλους δύο από 20! Μάλιστα, ο Όλντριτζ ολοκλήρωσε νταμπλ νταμπλ με 10 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους, από 16 είχαν οι Μπεν Σίμονς και Τζέι Τζέι Ρέντιγκ.

Τα 12λεπτα: 29-32, 60-49, 93-71, 123-96