Ουόριορς: Ξεχωριστή βραδιά για Κάρι-Ντουράντ, νέο σόου Λίλαρντ! (videos)

2018-12-18T07:30:48+00:00 2018-12-18T07:48:32+00:00.

18/Dec/18 07:30

Νίκη για τους Ουόριορς επί των Γκρίζλις, με τους Στεφ Κάρι και Κέβιν Ντουράντ να γράφουν ιστορία με τα κατορθώματά τους. Μεγάλο ματς στο Λος Άντζελες, με νικητές του Μπλέιζερς!

Εύκολο βράδυ για τους Ουόριορς, με τους πρωταθλητές να ”καθαρίζουν” εύκολα το ματς με τους Γκρλίζλις (110-93) και να φτάνουν στο 20-10. Οι νικητές ήταν από το ημίχρονο πολύ μπροστά και στη συνέχεια πάτησαν γκάζι και… εξαφανίστηκαν!

Τα φώτα έπεσαν πάνω στους Στεφ Κάρι και Κέβιν Ντουράντ, που εκτός από πρώτοι σκόρερ με 20 και 23 αντίστοιχα, πέτυχαν και ιδιαίτερα ρεκόρ. Ο πρώτος ξεπέρασε τους 15.000 πόντους στο ΝΒΑ, ενώ ο δεύτερος είναι πλέον 33ος σκόρερ όλων των εποχών, ξεπερνώντας τον Λάρι Μπερντ!

Τα 12λεπτα: 30-22, 61-38, 84-67, 110-93

Ματσάρα στο Λος Άντζελες

Μετά από ένα μεγάλο ντέρμπι, οι Μπλέιζερς ”πέρασαν” από το Λος Άντζελες, κερδίζοντας τους Κλίπερς με 131-127. Έτσι, ανέβηκαν στο 17-13, με τους γηπεδούχους να έχουν το ίδιο ρεκόρ.

Στην τρίτη περίοδο, η ομάδα του Πόρτλαντ ”έχτισε” μία καλή διαφορά, όμως οι Κλίπερς έκαναν την αντεπίθεσή τους στην τέταρτη και μάλιστα έφτασαν στο -4, 1′ πριν το φινάλε. Η ανατροπή όμως δεν ολοκληρώθηκε ποτέ.

39 πόντους και 6 ασίστ από τον Ντάμιαν Λίλαρντ, που συνεχίζει να ”μαγεύει” το ΝΒΑ με τις εμφανίσεις του. 27 πρόσθεσε ο Σι Τζέι ΜακΚόλουμ. Τρομερό ματς από τον Τομπάιας Χάρις με 39 πόντους και 11 ριμπάουντ, όμως το νταμπλ νταμπλ του έπεσε στο κενό.

Τα 12λεπτα: 29-37, 60-58, 88-100, 127-131