ΝΒΑ: Ο Λάρι Νανς “έσπασε” το μεγάλο σερί των Πέισερς στην εκπνοή! (video)

2018-12-19T07:17:08+00:00 2018-12-19T07:17:08+00:00.

19/Dec/18 07:17

Η άμυνα των Πέισερς – η κορυφαία του ΝΒΑ- έκανε το καθήκον της για 47 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα. Αυτό το τελευταίο όμως της στοίχισε…

Ο Λάρι Νανς τζούνιορ κέρδισε τη “μάχη” στον αέρα και με φόλοου ακριβώς στην εκπνοή έδωσε τη μεγάλη νίκη για τους Καβαλίερς με 92-91 επί των Πέισερς μέσα στην Ιντιάνα, διακόπτοντας έτσι το μεγάλο τους σερί των επτά επιτυχιών!

Ο σέντερ των Καβς πέτυχε 15 πόντους και ρεκόρ καριέρας 16 ριμπάουντ μαζί με το πρώτο buzzer beater της καριέρας του στο ΝΒΑ.

O Ρόντνεϊ Χουντ που ήταν ο πρώτος σκόρερ των Καβαλίερς με 17 πόντους πήρε το τελευταίο σουτ αλλά αστόχησε, ωστόσο βρέθηκε στην κατάλληλη θέση ο συμπαίκτης του και έδωσε τη νίκη σε ένα εξαιρετικό από πλευράς ανταγωνισμού παιχνίδι. Καμία από τις δύο ομάδες δεν νίκησε σε κάποια περίοδο με παραπάνω από δύο πόντους διαφορά!

Ο Ντομάντας Σαμπόνις με 17 πόντους ήταν πρώτος σκόρερ για τους Πέισερς ενώ στους 12 κόλλησε ο Βίκτορ Ολαντίπο με 4/15 σουτ.