Μπακς: Κακή εμφάνιση και ήττα στο Μαϊάμι! (videos)

2018-12-23T07:17:48+00:00 2018-12-23T07:26:31+00:00.

23/Dec/18 07:17

Σε άσχημο βράδυ βρέθηκαν Μπακς και Γιάννης Αντετοκούνμπο, που γνώρισαν την ήττα στο Μαϊάμι από τους Χιτ με 94-87.

Κάκιστη εμφάνιση από τους Μπακς και ήττα! Η ομάδα του Μιλγουόκι δεν τα κατάφερε στο Μαϊάμι και με 94-87 έδωσε τέλος στο σερί 4 νικών που είχε ”χτίσει”!

Η κακή μέρα από το πρωί φαίνεται λένε και έτσι έγινε και εδώ. Οι Μπακς σκόραραν μόλις 8 πόντους στο πρώτο 12λεπτο (!) και παρά την εντυπωσιακή τους αντίδραση στο ημίχρονο (37-38), δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των γηπεδούχων. Έτσι, έφτασαν στο 22-10, με τους νικητές να έχουν πλέον 15 νίκες σε 31 αγώνες.

Η χειρότερη φετινή επιθετική εμφάνιση των Μπακς συνδυάστηκε και με την αντίστοιχη του Γιάννη Αντετοκούνμπο. Ο Έλληνας σούπερσταρ σε 34 λεπτά αγώνα είχε 9 πόντους (3/10 δίποντα, 0/2 τρίποντα, 3/4 βολές), 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 μπλοκ, ενώ είχε και 4 λάθη. Για να βρουμε την τελευταία φορά, που ο ”Greek Freak” είχε μονοψήφιο αριθμό πόντων, πρέπει να πάμε στις 18/3/2017, όταν σκόραρε 9 απέναντι στους Ουόριορς!

Από τα ”Ελάφια” ξεχώρισαν οι Κρις Μίντλετον και Έρικ Μπλέτσο με 18 και 17 αντίστοιχα. Κορυφαίος για τους νικητές ο Τζος Ρίτσαρντσον με 16, ενώ o Ντουέιν Ουέιντ μέτρησε 13 πόντους και 8 ριμπάουντ. Ο Χασάν Ουάιτσαιντ πρόσθεσε 11 με 13 ριμπάουντ.

Τα 12λεπτα: 21-8, 37-38, 72-58, 94-87

Photo credits: Milwaukee Bucks Twitter