Πίστονς: Εντός έδρας “γκέλα” κόντρα στους Χοκς! (videos)

2018-12-24T00:42:43+00:00 2018-12-24T00:42:43+00:00.

24/Dec/18 00:42

Οι Ατλάντα Χοκς πήραν ανέλπιστο διπλό στην έδρα των Ντιτρόιτ Πίστονς με 98-95, παίζοντας εξαιρετική άμυνα στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.

Από το πρώτο μέρος του ματς, τα “γεράκια” έδειξαν πολύ καλά δείγματα και στις δύο πλευρές του παρκέ, πηγαίνοντας προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 57-43.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Πίστονς παρότι βρέθηκαν και στο -20, γύρισαν το παιχνίδι, βρίσκοντας ρυθμό στην επίθεση για κάποια λεπτά και παρότι καλύτερη και πιο ποιοτική ομάδα, γνώρισαν μία “κακή” ήττα με 98-95, χάνοντας έδαφος στην “μάχη” για την είσοδο στα playoffs.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Λεν με 15 πόντους, 17 ριμπάουντ και 3 μπλοκ και ο Κάρτερ με 18 πόντους, 7 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ενώ ο Τάιλερ Ντόρσεϊ δεν αγωνίστηκε καθόλου.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν, ο Γκάλογουεϊ με 18 πόντους και 2 ριμπάουντ και ο Ντράμοντ με 13 πόντους, 15 ριμπάουντ, 5 μπλοκ και 3 ασίστ.

Πλέον οι Πίστονς έχουν ρεκόρ 15-16 και βρίσκονται στην όγδοη θέση μαζί με το Μαϊάμι, ενώ οι Χοκς έχουν ρεκόρ 8-23.