Ήττα με κάτω τα χέρια για Κινγκς-Κουφό στο Λος Άντζελες

2018-12-27T08:23:06+00:00 2018-12-27T08:23:06+00:00.

27/Dec/18 08:23

LOS ANGELES, CALIFORNIA - DECEMBER 26: Kosta Koufos #41 of the Sacramento Kings attempts a layup during the first half of the game against the Los Angeles Clippers at Staples Center on December 26, 2018 in Los Angeles, California. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. (Photo by Josh Lefkowitz/Getty Images)

Εύκολο βράδυ για τους Κλίπερς, που πήραν ακόμα μία νίκη, αυτή την φορά με αντίπαλο τους Κινγκς του Κώστα Κουφού.

Ανεβάζουν στροφές οι Κλίπερς, με την ομάδα του Λος Άντζελες να παίρνει τη νίκη με 127-118 επί των Κινγκς και να μετράει πλέον 20 νίκες σε 34 αγώνες. Αντιθέτως, οι ηττημένοι παραμένουν στα… θετικά με 18-16.

Από το ημίχρονο κιόλας, οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι, με την διαφορά να φτάνει τους 15 (71-56) και το μόνο που κατάφεραν οι Κινγκς είναι να ”μαζέψουν” την διαφορά στην τέταρτη περίοδο.

Εξαιρετικοί για τους νικητές οι Λου Ουίλιαμς και Μοντρέζλ Χάρελ (9 ριμπάουντ, 5 μπλοκς) με 24 και 22, ενώ για την ομάδα του Σακραμέντο ξεχώρισε ο Ντ’ Άαρον Φοξ με 19, την ώρα που ο Κώστας Κουφός είχε 8 πόντους (4/6 δίποντα), με 3 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα σε 15′.

Τα 12λεπτα: 39-27, 71-56, 102-85, 127-118

Photo credits: gettyimages