Νάγκετς: Νίκη στο… νήμα επί των Σπερς και κορυφή στη Δύση! (video)

2018-12-29T08:52:31+00:00 2018-12-29T08:52:31+00:00.

29/Dec/18 08:52

Οι Νάγκετς άντεξαν στην αντεπίθεση που επιχείρησαν οι Σπερς στο δεύτερο ημίχρονο και με 102-99 πήραν τη νίκη που τους έφερε στην πρώτη θέση της Δύσης! Έστω και με απειροελάχιστη διαφορά από το Γκόλντεν Στέιτ και την Οκλαχόμα Σίτι…

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 14 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην τρίτη περίοδο οι Σπερς γύρισαν στο ματς για να εξελιχθεί σε ντέρμπι ως το τέλος. Δύο άμυνες και δύο βολές του Μόντε Μόρις με 7” στο χρονόμετρο ήταν αυτά που καθόρισαν στο τέλος το αποτέλεσμα υπέρ των Νάγκετς που μετράνε οκτώ σερί νίκες στο γήπεδο τους!

Ο Τζαμάλ Μάρεϊ πέτυχε 31 πόντους με 4/7 τρίποντα (αλλά τραυματίστηκε προς το τέλος της τέταρτης περιόδου) ενώ ο Νίκολα Γιόκιτς πρόσθεσε 21 αγγίζοντας το τριπλ νταμπλ με εννιά ασίστ και εννιά ριμπάουντ.

Κορυφαίος για το Σαν Αντόνιο ήταν ο ΛαΜάρκους Όλντριτζ που σημείωσε 24 πόντους, ενώ ο ΝτεΜαρ ΝτεΡόζαν έμεινε στους 15.