Μάβερικς: Μεγάλη νίκη επί των Θάντερ με “25άρα” του Ντόντσιτς! (videos)

2018-12-31T07:14:25+00:00 2018-12-31T08:01:49+00:00.

31/Dec/18 07:14

Με τον Λούκα Ντόντσιτς να δίνει το σύνθημα, οι Μάβερικς πανηγύρισαν στο τέλος μία μεγάλη νίκη επί των Θάντερ!

Τρομερό ματς στο Ντάλας, με νικητές τους Μάβερικς! Οι Θάντερ έφτασαν πολύ κοντά σε μία πολύ σημαντική νίκη, στην πάντα δύσκολη έδρα των Τεξανών, όμως στα τελευταία λεπτά είδαν το υπέρ τους +6 (101-95 στο 46′) να ανατρέπεται!

Μπορεί οι γηπεδούχοι να μπήκαν με καλή διαφορά στη τέταρτη περίοδο (84-73), οι Θάντερ όμως με τον Πολ Τζόρτζ που ήταν και πάλι πρώτος σκόρερ με 36 πόντους πήγε για μία μεγάλη ανατροπή, αλλά απέναντί τους βρήκαν τον Λούκα Ντόντσιτς, ο οποίος ”ταπείνωσε” σε μία φάση και τον αστέρα της Οκλαχόμα!

Ο Σλοβένος αστέρας μέτρησε 25 πόντους και 7 ασίστ και μαζί με τους Χάρισον Μπαρνς και ΝτιΆντρε Τζόρνταν (16 και 12 με 17 ριμπάουντ αντίστοιχα), οι Μάβερικς έφτασαν στην 17η νίκη τους σε 35 ματς.

Αντίθετα, οι Θάντερ έμειναν στο 22-13.

Τα 12λεπτα: 27-28, 57-59, 84-73, 105-103