Ράπτορς: Επιστροφή στις νίκες με “θύμα” τους Μπουλς (videos)

2018-12-31T08:57:46+00:00 2018-12-31T09:09:08+00:00.

31/Dec/18 08:57

Επιστροφή στις νίκες για τους Ράπτορς, με τους Μπουλς να τους βάζουν δύσκολα στο Τορόντο.

Μετά την ήττα από τους Μάτζικ, οι Ράπτορς μπήκαν και πάλι στον δρόμο των επιτυχιών. Η ομάδα του Τορόντο εκμεταλλεύτηκε την έδρα της και με το τελικό 95-89, κέρδισε τους Μπουλς, φτάνοντας στο 27-11.

Οι ”Ταύροι” δεν ήταν εύκολος αντίπαλος και αυτό επιβεβαιώνεται από την τελική διαφορά, που μόνο πλασματική δεν είναι. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά μόλις για έναν πόντο (40-39), με τις λεπτομέρειες στο δεύτερο μέρος και την μεγάλη εμφάνιση του Καουάι Λέοναρντ να βγάζουν τελικά νικητές τους Ράπτορς.

Ο νέος ηγέτης της ομάδας είχε 27 πόντους και 9 ριμπάουντ, με τον Πασκάλ Σιακάμ να προσθέτει 20 πόντους, 12 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Από πλευράς Μπουλς, που πλέον μετρούν 10 νίκες σε 37 αγώνες, ξεχώρισε με 18 πόντους και 10 ριμπάουντ ο Λάουρι Μαρκάνεν.

Τα 12λεπτα: 14-20, 40-39, 68-65, 95-89