Ουόριορς: Ξέσπασμα του Κάρι και εύκολο διπλό στο Φοίνιξ (video)

2019-01-01T08:37:39+00:00 2019-01-01T09:05:07+00:00.

01/Jan/19 08:37

Μία καλή περίοδος ήταν αρκετή για τους Ουόριορς ώστε να σταματήσουν τους τελευταίους της Δύσης Σανς…

Χάρη στο ξέσπασμα τους στη δεύτερη περίοδο, οι πρωταθλητές πήραν διαφορά 17 πόντων από το Φοίνιξ που ποτέ δεν μπόρεσε να ανακάμψει (132-109)

Ο Στεφ Κάρι πέτυχε 34 πόντους με 5/9 τρίποντα για να οδηγήσει το Γκόλντεν Στέιτ στη νίκη και την πρώτη θέση στην οποία ισοβαθμεί με τους Ντένβερ Νάγκετς.

Με το παιχνίδι στην ισοπαλία, οι Ουόριορς έκαναν ένα επί μέρους σκορ 24-7 και έκλεισαν το ημίχρονο με τη διαφορά που ήθελαν. Ο Κέβιν Ντουράντ πέτυχε 25 πόντους και ο Κλέι Τόμπσον 15 για τους Ουόριορς που εξακολουθούν να δυσκολεύονται τον τελευταίο καιρό αλλά όχι στο Φοίνιξ όπου μετράνε οκτώ σερί νίκες και 17 στο σύνολο επί των Σανς.

Ο ΝτιΆντρε Έιτον μέτρησε 25 πόντους (και ποιος ψηλός δεν … αλωνίζει στη ρακέτα των Ουόριορς φέτος), ο Τι Τζέι Ουόρεν πρόσθεσε 24 και ο Ντέβιν Μπούκερ 20.