Μπακς: Με ρεσιτάλ Μπρουκ Λόπεζ και θεαματικό Γιάννη διέλυσαν τους Πίστονς! (video)

2019-01-02T07:21:50+00:00 2019-01-02T07:21:50+00:00.

02/Jan/19 07:21

Ο Μπρουκ Λόπεζ απέδειξε για μία ακόμα φορά ότι σουτάρει σαν γκαρντ και με 25 πόντους (7/12 τρίποντα) οδήγησε τους Μπακς στην πρώτη νίκη του 2019, διαλύοντας τους Πίστονς με 121-98!

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν χρειάστηκε ή δεν πρόλαβε να υπερβάλλει εαυτόν μένοντας στους 15 πόντους σε μόλις 26 λεπτά αγώνα αφού αφενός φορτώθηκε με πέντε φάουλ αφετέρου οι Μπακς είχαν τόσο μεγάλη διαφορά. Παρόλα αυτά κινήθηκε και πάλι σε νούμερα για τριπλ νταμπλ αφού είχε επίσης οκτώ ριμπάουντ, επτά ασίστ αλλά και τρία μπλοκ!

Οι Μπακς έχουν τώρα τέσσερις σερί νίκες και οκτώ στα τελευταία εννιά ματς και παραμένουν κορυφαίοι στο ΝΒΑ με 26-10!

Ο Κρις Μίντλετον είχε 22 πόντους κι ο Έρικ Μπλέντσο 18, ενώ για τους Πίστονς που έπεσαν στο 16-19, ξεχώρισε ο Μπλέικ Γκρίφιν με 29 πόντους.

Το ματς είχε κριθεί από την τρίτη περίοδο όταν οι Μπακς αποσπάστηκαν με 92-73, φτάνοντας τη διαφορά κάποια στιγμή στο τέταρτο ακόμα και στους 28!