Σέλτικς: Με Χέιγουορντ από… τα παλιά, κέρδισαν τους Τίμπεργουλβς! (videos)

2019-01-03T08:13:37+00:00 2019-01-03T08:15:45+00:00.

03/Jan/19 08:13

Νίκη για τους Σέλτικς στη Βοστώνη, οι οποίοι και κέρδισαν με 115-102 τους Τίμπεργουλβς!

Με τον Γκόρντον Χέιγουορντ να κάνει εμφάνιση… από τα παλιά, οι Σέλτικς πήραν ακόμα μία νίκη με σκορ 115-102 επί των Τίμπεργουλβς, φτάνοντας τα 22 θετικά αποτελέσματα σε 37 αγώνες.

Η διαφορά στο ημίχρονο είχε φτάσει τους 18 (60-42), με την ομάδα της Μινεσότα να αντιδρά στην τρίτη περίοδο, όμως οι Σέλτικς ”καθάρισαν” στην τέταρτη!

Ο Χέιγουορντ ήταν φοβερός και τρομερός, με 35 πόντους και 5 ασίστ, στην μεγαλύτερη εμφάνισή του μετά τον σοβαρό τραυματισμό του. Από κοντά και οι Τέρι Ροζιέρ και Άλ Χόρβορντ με 16 και 15 αντίστοιχα.

Μεγάλο ματς από τους Άντριου Ουίγκινς και Καρλ Άντονι Τάουνς. Ο πρώτος είχε 31 πόντους και ο δεύτερος 28 πόντους, 12 ριμπάουντ και 7 ασίστ.

Τα 12λεπτα: 25-21, 60-42, 87-81, 115-102