NBA: Εύκολες νίκες για Χιτ και Ουίζαρντς (videos)

2019-01-03T08:56:40+00:00 2019-01-03T08:56:40+00:00.

03/Jan/19 08:56

Χωρίς να αντιμετωπίσουν δυσκολίες, Χιτ και Ουίζαρντς κέρδισαν Καβαλίερς και Χοκς αντίστοιχα!

Κανένα πρόβλημα για τους Χιτ απέναντι στους Καβαλίερς, τους οποίους και κέρδισαν με 117-92 στο Κλίβελαντ. Αυτή ήταν η 18η νίκη σε 36 ματς, ενώ οι ”Καβς” συνεχίζουν να παραπέουν με 8-30.

Οι γηπεδούχοι άντεξαν μόλις για ένα 12λεπτο και στο ημίχρονο κιόλας, η διαφορά είχε φτάσει τους 15 (58-43), απόσταση που μεγάλωνε συνεχώς και τελικά έφτασε στους 25.

Ο Τζος Ρίτσαρντσον με 24 πόντους και 5 ασίστ ξεχώρισε για τους Χιτ, ενώ για τους Καβαλιέρς πρώτος σκόρερ ήταν ο Τρίσταν Τόμπσον με 14.

Τα 12λεπτα: 23-22, 43-58, 73-93, 92-117

Εύκολα και οι Ουίζαρντς

Ανάλογης ευκολίας ήταν και η νίκη των Ουίζαρντς επί των Χοκς. Η ομάδα της Ουάσινγκτον υποδέχθηκε την αντίστοιχη της Ατλάντα και με το τελικό 114-98, έφτασε το ρεκόρ της στο 15-23. Στο 11-26 πλέον οι ηττημένοι.

Εξαιρετικός ο Μπράντλεϊ Μπιλ με 24 πόντους, 4 ριμπάουντ και 6 ασίστ, αλλά και ο Τζεφ Γκριν με 22 πόντους, 6 ριμπάουντ και ισάριθμες ασίστ. Νταμπλ νταμπλ με 26 πόντους-11 ριμπάουντ για τον Άλεξ Λεν των Χοκς, μόλις 1′ αγωνίστηκε ο Τάιλερ Ντόρσεϊ.

Τα 12 λεπτα: 35-29, 64-53, 88-84, 114-98