NBA: Είχαν Βούτσεβιτς οι Μάτζικ, μεγάλη νίκη των Νετς επί των Πέλικανς (videos)

2019-01-03T09:37:07+00:00 2019-01-03T09:37:07+00:00.

03/Jan/19 09:37

Με νέα μεγάλη εμφάνιση του Νίκολε Βούτσεβιτς, οι Μάτζικ κέρδισαν τους Μπουλς, ενώ οι Νετς έκαμψαν την αντίσταση των Πέλικανς!

Από το πρώτο κιόλας 12λεπτο, οι Μάτζικ έδειξαν ότι θα έχουν έυκολο βράδυ στο Σικάγο. Και έτσι έγινε, με την ομάδα του Ορλάντο να φτάνει στο ‘διπλό” με σκορ 112-84 και μετρούν πλέον 17 νίκες και 20 ήττες. Όσο για τους ηττημένους, έχουν 10-28 και μάλλον θέλουν να ξεχάσουν την φετινή χρονιά.

Ακόμα ένα τρομερό ματς από τον Νίκολα Βούτσεβιτς, με τον Μαυροβούνιο να τελειώνει τον αγώνα με 22 πόντους και 12 ριμπάουντ. Στους 18 πόντους, 7 ριμπάουντ και 9 ασίστ έμεινε ο Άαρον Γκόρντνον. Πρώτος σκόρερ για τους ”Ταύρους” ο Ζακ ΛεΒίν με 16.

Τα 12λεπτα: 16-32, 45-52, 62-80, 84-112

Οι Νετς κέρδισαν τους… 4 παίκτες των Πέλικανς!

Οι Νετς πήραν τη νίκη με 126-121 με αντίπαλο τους Πέλικανς, ένα αποτέλεσμα που ήρθε πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό σκορ. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο +18 (105-87) και το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να δώσουν για ελάχιστα λεπτά ενδιαφέρον στα ματς και στο φινάλε να ηττήθούν με το… κολακευτικό -5.

Εξαιρετικός ο Ντ’ Άντζελο Ράσελ με 22 πόντους και 13 ασίστ, με τον Τζο Χάρις να προσθέτει 21. Τέσσερις παίκτες των Πέλικανς είχαν +20 πόντους και σκόραραν τους 100 από τους 121 πόντους της ομάδας. Πρώτος και καλύτερος ο Άντονι Ντέιβις με 32 πόντους και 26 (!) ριμπάουντ, ακολούθησαν οι Ελφρίντ Πέιτον (25 πόντοι, 7 ασίστ), Τζούλιους Ράντλ (21 πόντοι) και Τζρου Χόλιντεϊ (20 πόντοι).

Τα 12 λεπτα: 39-29, 73-58, 105-87, 126-121