ΝΒΑ: Τρομερή ανατροπή οι Λέικερς, νίκησαν και τον υπέροχο Ντόντσιτς! (video)

2019-01-08T10:12:47+00:00 2019-01-08T10:12:47+00:00.

08/Jan/19 10:12

Ο Λουκ Ουόλτον μπορεί να περηφανεύεται πως βρήκε τον τρόπο να εμπνεύσει τον Μπράντον Ίνγκραμ και τον Λόνζο Μπολ…

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Πριν δύο μέρες είχε ζητήσει από τους παίκτες του (Νο2 επιλογές των Λέικερς το 2016 και το 2017) να παίξουν με περισσότερο πάθος, με καρδιά. Το κατάφεραν άμεσα. Ο Ίνγκραμ πέτυχε 29 πόντους και ο Λόνζο 21 και οι Λέικερς νίκησαν με 107-97 χωρίς τον ΛεΜπρόν μέσα στο Ντάλας παρά τους 27 πόντους του Λούκα Ντόντσιτς!

Ήταν μία από τις σπάνιες ήττες των Μάβερικς στην έδρα τους (15-4) που προηγήθηκαν με 13 πόντους στο ημίχρονο και με 15 στο μάξιμουμ της διαφοράς, αλλά στην τρίτη περίοδο τα χαράμισαν όλα.

Οι Λέικερς πέτυχαν ένα εντυπωσιακό 32-13 και πήραν τον έλεγχο του αγώνα στα χέρια τους, ολοκληρώνοντας την ανατροπή στην τελευταία περίοδο πάλι χάρη στην άμυνα τους που δέχτηκε μόλις 30 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο!