ΝΒΑ: Επέστρεψε ο Κάιρι Ίρβινγκ, ρεσιτάλ δημιουργίας οι Σέλτικς! (video)

2019-01-08T11:04:47+00:00 2019-01-08T11:04:47+00:00.

08/Jan/19 11:04

Επέστρεψε ο Κάιρι Ίρβινγκ μετά δύο παιχνίδια και τον τραυματισμό του στο μάτι και οι Σέλτικς δεν δυσκολεύτηκαν να κερδίσουν με 116-95 τους Νετς με ρεσιτάλ δημιουργίας.

Η Βοστόνη ξεκίνησε σωστά τη δουλειά στο πρώτο 12λεπτο με προβάδισμα 12 πόντων και το ολοκλήρωσε στην τέταρτη περίοδο με ένα σκορ 30-21 υπέρ της.

Συνολικά οι παίκτες των Σέλτικς μοίρασαν 37 ασίστ σε 47 καλάθια και είναι το τέταρτο παιχνίδι τους στη σειρά (τρεις νίκες) που έχουν +30 τελικές πάσες.

Ο Ίρβινγκ πέτυχε 17 πόντους (6ασ.), ο Τζέισον Τέιτουμ πρόσθεσε 16 και οι Χόρφορντ, Χέιγουορντ, Μάρκους Μόρις και Σμαρτ (7ασ.) είχαν από 12.

Ο Ρόντιονς Κούρουκς έκανε εξαιρετικό παιχνίδι μετρώντας 24 πόντους για το Μπρούκλιν που έχασε το μόλις τέταρτο παιχνίδι του στα τελευταία 16 ματς.