Κάιλ Κούζμα: Τρομερό ρεκόρ καριέρας με 41 σε τρεις περιόδους! (video)

2019-01-10T07:33:43+00:00 2019-01-10T07:33:43+00:00.

10/Jan/19 07:33

Ο Κάιλ Κούζμα ντύθηκε… ΛεΜπρόν και με τρομερό ρεκόρ 41 πόντων σε τρεις περιόδους (!), οδήγησε τους Λέικερς στη νίκη με 113-100 επί των Πίστονς, βελτιώνοντας το ρεκόρ τους σε 3-5 δίχως τον “Βασιλιά”…

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο δευτεροετής φόργουορντ σημείωσε 22 πόντους στην τρίτη περίοδο και είχε συνολικά 5/10 τρίποντα και 16/24 σουτ. Όλα αυτά σε 29 λεπτά! Αποχώρησε στο τέλος της τρίτης περιόδου με πόνους στη μέση, αλλά πήρε τη θέση του ο Μάικ Μπίσλεϊ που έδειξε μέρος του ταλέντου του σημειώνοντας 15 από τους 19 πόντους του στο τέταρτο 12λεπτο, κρατώντας τη νίκη για την ομάδα του.

Ο Μπλέικ Γκρίφιν με 16 πόντους και ο Ρέτζι Τζάκσον με 15 ήταν οι πρώτοι σκόρερ των Πίστονς που έχουν μόλις τρεις νίκες στα τελευταία δέκα ματς.