Τζέιμς Χάρντεν: Ιστορικό τριπλ νταμπλ 40 πόντων σε κάτω από 30 λεπτά!!! (video)

2019-01-12T08:32:11+00:00 2019-01-12T08:32:11+00:00.

12/Jan/19 08:32

Οι Ρόκετς διέλυσαν τους Καβαλίερς με 141-113 (η 12η σερί ήττα τους) αλλά ποιος ασχολείται με το σκορ όταν στο συγκεκριμένο παιχνίδι ο Τζέιμς Χάρντεν έγραψε ιστορία;

Ο “μουσάτος” τέλειωσε το ματς με 43 πόντους (8/16 τρίποντα), 10 ριμπάουντ και 12 ασίστ σε κάτι λιγότερο από 30 λεπτά και έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία του ΝΒΑ που πετυχαίνει τριπλ νταμπλ με +40 πόντους σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα!!!

Οι Ρόκετς προηγήθηκαν με 20 πόντους στο πρώτο 12λεπτο και με 32 στο ημίχρονο, χάρη στις εκπληκτικές επιδόσεις του Χάρντεν που μετράει τώρα 15 σερί παιχνίδια με +30 πόντους και +5 ασίστ! Μα τι κάνει πια;

Από τη στιγμή μάλιστα που οι Ρόκετς νικούν (8-2 στα τελευταία δέκα) χωρίς τον Κρις Πολ και τον Έρικ Γκόρντον, τότε δικαίως βγάζει κανείς το καπέλο στον Χάρντεν.

Ο Κλιντ Καπέλα πρόσθεσε 19 πόντους ενώ ο Άντε Ζίζιτς τα πήγε πολύ καλά με 18 πόντους και οκτώ ριμπάουντ (6/8 σουτ, 6/6 βολές).