Μάτζικ: Νίκη επί των Σέλτικς, μετά από 4 σερί ήττες (videos)

2019-01-13T07:44:55+00:00 2019-01-13T07:44:55+00:00.

13/Jan/19 07:44

Μεγάλη νίκη πανηγύρισαν οι Μάτζικ στο Ορλάντο απέναντι στους Σέλτικς!

Τέλος στο αρνητικό σερί 4 συνεχόμενων ηττών έδωσαν οι Μάτζικ. Η ομάδα του Ορλάντο φιλοξένησε τους Σέλτικς και τους υποχρέωσε σε ήττα με σκορ 105-103.

Η αναμέτρηση ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι, με τους φιλοξενούμενος να ξεφεύγουν στο δεύτερο 12λεπτο, όμως οι γηπεδούχοι ”μίλησαν” στο δεύτερο ημίχρονο και με επιμέρους 64-52, έκαναν αυτό που έπρεπ. Ο Κάιρι Ίρβινγκ με 4/4 βολές έκανε το 104-103 στο -10”, ο Νίκολα Βούτσεβιτς με 1/2 βολές έγραψε το τελικό σκορ, ενώ ο Τζέισον Τέιτουμ αστόχησε στο σουτ που θα έστελνε το ματς στην παράταση.

Έτσι, οι γηπεδούχοι έφτασαν τις 18 νίκες σε 42 ματς. Όσο για την ομάδα της Βοστώνης, έχει ρεκόρ 25-17.

Φοβερός ο Άαρον Γκόρντον με 28 πόντους και 12 ριμπάουντ. Από κοντά και ο Νίκολα Βούτσεβιτς με 16 πόντους, 13 ριμπάουντ και 5 ασίστ, ενώ 25 πρόσθεσε ο Τέρενς Ρος. Από πλευράς Σέλτικς, ξεχώρισε ο Κάιρι Ίρβινγκ με 25 πόντους, 5 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Τα 12λεπτα: 19-19, 41-51, 72-77, 105-103