Τζέιμς Χάρντεν: Με… 57αρα ξεπέρασε τον Κόμπι και φτάνει τον Τσάμπερλεν! (video)

2019-01-15T09:20:29+00:00 2019-01-15T09:20:29+00:00.

15/Jan/19 09:20

Στο προηγούμενο ματς είχε 1/17 τρίποντα. Σίγουρα παίζει ατομικά, το παιχνίδι των Ρόκετς είναι…ανώμαλο μαζί του αλλά είναι φορές που βγάζεις το καπέλο στον Τζέιμς Χάρντεν!

Ο “μουσάτος” πέτυχε 57 πόντους (!) με 6/15 τρίποντα και 17/18 βολές σε 34 λεπτά και οι ελλιπέστατοι Ρόκετς (χωρίς Κρις Πολ, Έρικ Γκόρντον και Κλιντ Καπέλα) νίκησαν εύκολα τους Γκρίζλις με 112-94, σπάζοντας ο ίδιος το ρεκόρ των 16 σερί ματς του Κόμπι Μπράιαντ με +30 πόντους!

Μόνο ο Έλτζιν Μπέιλορ με 18 και ο Ουίλτ Τσάμπερλεν με 20 ματς (τέσσερις φορές όμως) έχουν πετύχει μεγαλύτερο αντίστοιχο σερί από τον Χάρντεν που δεν νομίζουμε πως θα σταματήσει στα 17.

Είναι, επίσης, χαρακτηριστικό πως στο πρώτο ημίχρονο που οι Ρόκετς πέτυχαν συνολικά 54 πόντους (54-48), ο Χάρντεν είχε 36!

Έτσι πέτυχε ρεκόρ στην ιστορία των Ρόκετς για το σκοράρισμα σε ένα ημίχρονο από παίκτη τους.

Ο Ντάνουελ Χάουζ με 15 και ο Τζέραλντ Γκριν με 14 ακολούθησαν τον Χάρντεν με τους Ρόκετς να είναι τέταρτοι στη Δύση με 4,5 νίκες διαφορά από τους πρώτους Νάγκετς.

Ο Μάικ Κόνλεϊ και ο Γκάρετ Τεμπλ μέτρησαν από 14 για τους Γκρίζλις που έπεσαν στην 15η θέση της δυτικής περιφέρειας, τέσσερις νίκες μακριά από τα πλέι οφ που ξεγλιστρούν από τα χέρια τους…