Σίξερς: Με 83 πόντους στο ημίχρονο διέλυσαν τους Τίμπεργουλφς! (video)

2019-01-16T06:22:31+00:00 2019-01-16T06:22:31+00:00.

16/Jan/19 06:22

Όταν προηγείσαι με 83-58 στο ημίχρονο… δεν υπάρχει παιχνίδι στη συνέχεια.

Οι Σίξερς διέλυσαν με 149-107 τους Τίμπεργουλφς στη Φιλαδέλφεια, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι μετά την ανταλλαγή του Τζίμι Μπάτλερ με τους Κόβινγκτον-Σάριτς.

Μετά τους 83 πόντους του ημιχρόνου, η Φιλαδέλφεια έκλεισε το ματς με 34-17 δημιουργώντας την τεράστια αυτή διαφορά. Μόνο οι Ουόριορς με 92 έχουν πετύχει φέτος περισσότερους πόντους στο ημίχρονο.

Ο Τζοέλ Εμπίντ μέτρησε 31 πόντους με 4/6 τρίποντα και 13 ριμπάουντ στο ενεργητικό του σε μόλις 27 λεπτά (γιατί να παίξει παραπάνω;), ενώ ο Μπεν Σίμονς άγγιξε το τριπλ νταμπλ μετρώντας 20 πόντους, 11 ριμπάουντ και εννιά ασίστ (τρία μπλοκ) σε 26 λεπτά.

Ο Τζίμι Μπάτλερ πρόσθεσε 19 με 8/10 σουτ κατά της παλιάς του ομάδας, η οποία είχε μεν επτά παίκτηες με διψήφιο αριθμό πόντων αλλά αυτό έγινε επειδή μοιράστηκε ο χρόνο όπως με τους Σίξερς. Ο Ντέρικ Ρόουζ με 15 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των “Λύκων” που βρίσκονται 2,5 νίκες μακριά; από τα πλέι οφ της Δύσης, αλλά το παλεύουν.