Σέλτικς: Ο Ίρβινγκ πήρε το “όπλο” του… (video)

2019-01-19T07:54:38+00:00 2019-01-19T07:54:38+00:00.

19/Jan/19 07:54

Όταν πάρει μπροστά ο Κάιρι Ίρβινγκ τίποτα δεν μπορεί να τον σταματήσει…

Ο σπουδαίος άσος των Σέλτικς πέτυχε 38 πόντους με 4/6 τρίποντα και μοίρασε 11 ασίστ (7ριμπ.) οδηγώντας την ομάδα του σε νίκη με 122-116 επί των Γκρίζλις στη Βοστόνη!

Ο Κάιρι έβαλε 20 πόντους (!) στην τρίτη περίοδο, διάστημα στο οποίο οι Σέλτικς είχαν +9 πόντους, παίρνοντας έτσι τον έλεγχο στο σκορ και τον αγώνα. Αργότερα στην τέταρτη περίοδο έβαλε άλλους οκτώ ολοκληρώνοντας ένα σπουδαίο ημίχρονο.

Ο Μάρκους Σμαρτ είχε 20 πόντους με 6/8 τρίποντα και ο Αλ Χόρφορντ πρόσθεσε 18 για τους Σέλτικς που παραμένουν στην πέμπτη θέση με διαφορά 2,5 νικών από τα παραπάνω σκαλοπάτια και το αβαντάζ έδρας στην Ανατολή.

Όσο για τους Γκρίζλις, με ρεκόρ 1-9 στα τελευταία δέκα ματς κατέρρευσαν, μένοντας στην 15η θέση της Δύσης. ο Μάικ Κόνλεϊ είχε 26 πόντους (4/9τριπ.), ενώ ο Μαρκ Γκασόλ κινήθηκε στο τριπλ νταμπλ με 11 ριμπάουντ και 12 ασίστ, αλλά πέτυχε μόλις δύο πόντους με 1/10 σουτ…