Ρόκετς: Σωτήρας ο Γκόρντον, MVP ο Χάρντεν και τεράστια νίκη επί των Λέικερς! (videos)

2019-01-20T07:34:25+00:00 2019-01-20T07:51:09+00:00.

20/Jan/19 07:34

Οι Λέικερς έφτασαν πολύ κοντά σε μία μεγάλη νίκη στο Χιούστον, όμως οι Ρόκετς είχαν αντίθετη άποψη και ”έκλεψαν” τη νίκη στη παράταση!

Τεράστιο ματς στο Χιούστον, με τους Λέικερς να φτάνουν 4” μακριά από μία μεγάλη νίκη! Όμως, άκομα και 1” είναι αρκετό στο ΝΒΑ, προκειμένου να γίνει η… ζημιά!

Με το σκορ στο 120-117, οι Ρόκετς έκαναν την επαναφορά και ο Έρικ Γκόρντον με δικό του τρίποντο έστειλε το ματς στην παράταση και εκεί ”μίλησαν” οι Γκόρντον και Τζέιμς Χάρντεν με 10 και 7 πόντους αντίστοιχα!

Με επιμέρους 18-14, οι γηπεδούχοι έφτασαν στη νίκη (138-134), που τους επιτρέπει να έχουν ρεκόρ 26-19, την ώρα που η ομάδα του Λος Άντζελες μένει εκτός 8άδας την δεδομένη στιγμή, με 25 νίκες σε 47 αγώνες.

Όλα αυτά σε έναν αγώνα, που είδαμε συνολικά 105 τρίποντα, 68 από πλευράς Ρόκετς και 37 από πλευράς Λέικερς! Από αυτά, μόλις τα 35 βρήκαν στόχο!

Όταν μιλάμε για Ρόκετς, λίγο-πολύ ξέρουμε πως ο Χάρντεν θα είναι και ο κορυφαίος τους. Έτσι και εδώ, με τον MVP να σταματάει στους 48 πόντους, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 4 κλεψίματα και τον Γκόρντον να προσθέτει 30 πόντους, 5 ριμπάουντ και 4 ασίστ!

Μεγάλο ματς από τον Κάιλ Κούζμα με 32 πόντους, 21 είχε ο Μπράντον Ίγκραμ, σε ένα ματς που πέρα από ήττα είχε κι τραυματισμό για τους Λέικερς, αυτόν του Λόνζο Μπολ.

Τα 12λεπτα: 26-39, 46-64, 82-86, 120-120, 138-134