Μπλέιζερς: Ξεμπέρδεψαν με τους Σανς στο δεύτερο ημίχρονο (video)

2019-01-25T07:42:49+00:00 2019-01-25T07:42:49+00:00.

25/Jan/19 07:42

Οι Μπλέιζερς συνάντησαν αντίσταση από τους ελλιπέστατους Σανς για ένα ημίχρονο στο Φοίνιξ. Στο δεύτερο όμως άνοιξαν την ψαλίδα και επικράτησαν με 120-106 πετυχαίνοντας την ένατη σερί νίκη τους επί των “Ήλιων”!

Ο Ντάμιαν Λίλαρντ πέτυχε 24 πόντους, ο Μακόλουμ με τον Λέιμαν πρόσθεσαν από 20 ενώ ο Σεθ Κάρι είχε 17 και ο Νούρκιτς 16 για το Πόρτλαντ που έχει νικήσει στα τέσσερα από τα τελευταία πέντε παιχνίδια του και παραμένει στην τέταρτη θέση της δυτικής περιφέρειας!

Οι Σανς έχουν πάντως δικαιολογία για αυτήν την ήττα, παίζοντας χωρίς τους Έιτον, Χολμς και Τι Τζέι Ουόρεν.

Ο Ντέβιν Μπούκερ πέτυχε 18 πόντους στην πρώτη περίοδο αλλά 27 συνολικά, ενώ ο Κέλι Ούμπρε τζ. πρόσθεσε 18 (6/18 σουτ). Πολύ καλός ήταν σε ακόμα ένα παιχνίδι ο Ντράγκαν Μπέντερ με 17 πόντους και 3/6 τρίποντα, ξεκινώντας σε τρίτο σερί ματς αντί του Νο1 του ντραφτ.