Σπερς: Επιστροφή στις νίκες με “σούπερ” Όλντριτζ! (videos)

2019-01-27T08:29:52+00:00 2019-01-27T08:29:52+00:00.

27/Jan/19 08:29

Μετά από δύο συνεχόμενες ήττες, οι Σπερς επέστρεψαν στις νίκες και μάλιστα εκτός έδρας στη Νέα Ορλεάνη!

Στην 6η θέση της Δύσης σταθεροποιούνται οι Σπερς, μετά και τη νίκη τους στην Νέα Ορλεάνη επί των Πέλικανς (22-28) με σκορ 126-114. Έτσι, η ομάδα του Σαν Αντόνιο έφτασε στις 28 νίκες σε 50 ματς και δείχνει πως δεν θα χάσει την παρουσία της στα playoffs.

Μπορεί το πρώτο ημίχρονο να ήταν αμφίρροπο, στο δεύτερο όμως και συγκεκριμένα στην τρίτη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι με 38-26 ουσιαστικά ”καθάρισαν” τους αντιπάλους τους. Σε αυτό, τεράστιο ρόλο έπαιξε και η νέα μεγάλη εμφάνιση του ΛαΜάρκους Όλντριτζ με 28 πόντους και 12 ριμπάουντ! Από κοντά και ο Ρούντι Γκέι με 22 πόντους-11 ριμπάουντ!

Όσο για τους Πέλικανς, που συνεχίζουν χωρίς τον Άντονι Ντέιβις, ξεχώρισε ο Τζρου Χόλιντεϊ με 29 πόντους και 7 ριμπάουντ, ενώ και ο Τζαχίλ Όκαφορ ήταν εξαιρετικός με 24 πόντους και 15 ριμπάουντ!

Τα 12λεπτα: 27-28, 57-60, 85-96, 114-126