NBA: Οι Μπλέιζερς κέρδισαν Χοκς και Ντόρσεϊ, επιτέλους νίκη για Γκρίζλις! (videos)

2019-01-27T10:40:52+00:00 2019-01-27T10:40:52+00:00.

27/Jan/19 10:40

Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ αγωνίστηκε με τους Χοκς, όμως γνώρισε την ήττα από τους Μπλέιζερς. Επιτέλους νίκη για τους Γκρίζλις!

Στην 4η θέση της Δύσης συνεχίζουν οι Μπλέιζερς, μετά τη νέα του νίκη με σκορ 120-111 επί των Χοκς. Η ομάδα του Πόρτλαντ έφτασε στις 31 νίκες σε 51 ματς, την ώρα που η αντίστοιχη της Ατλάντα παραμένει στα… χαμηλά με 15-33.

Το πρώτο 12λεπτο άνηκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους, οι φιλοξενούμενοι επέστρεψαν άμεσα στην δεύτερη περίοδο, όμως στην επανάληψη, οι Μπλέιζερς έκαναν την δουλειά τους και έφτασαν στο θετικό αποτέλεσμα.

Κορυφαίος για τους νικητές ο Σι Τζέι ΜακΚόλουμ με το πρώτο του τριπλ νταμπλ! Συγκριμένα, μέτρησε 28 πόντους, 10 ριμπάουντ και 10 ασίστ, την ώρα που ο Σεθ Κάρι είχε 22. Πρώτος σκόρερ για τους Χοκς ο Τρέι Γιανγκ με 30 πόντους και 8 ασίστ. Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ έμεινε στο παρκέ για 9′, με 3 πόντους και 1 ασίστ.

Τα 12λεπτα: 40-30, 63-64, 93-90, 120-111

Κι όμως, οι Γκρίζλις μπορούν να κερδίσουν!

Μετά από 8 συνεχόμενες ήττες, οι Γκρίζλις κέρδισαν με 106-103 τους Πέισερς και ανέβηκαν στο 20-30, την ώρα που η ομάδα της Ιντιάνα έμεινε στο 32-16 και την τρίτη θέση της Ανατολής.

Στο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι ξέφυγαν με 11 (53-42), με τους φιλοξενούμενους να αντιδρούν στη τέταρτη περίοδο και να δίνουν ενδιαφέρον στο ματς μόνο στο φινάλε.

Πρώτος σκόρερ για τις ”Αρκούδες” ο Μάικ Κόνλεϊ με 22 πόντους και 11 ριμπάουντ, την ώρα που ο Τζάρεν Τζάκσον Τζ. μέτρησε 20 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Από πλευράς Πέισερς, ξεχώρισε ο Μπόγιαν Μπογκντάνοβιτς με 21 πόντους και ο Ντάρεν Κόλισον με 18.

Τα 12λεπτα: 24-19, 53-42, 78-69, 106-103