Θάντερ: Τρομερός Τζορτζ στο πρώτο μέρος, απίθανος Σρέντερ στο φινάλε! (video)

2019-01-30T10:15:26+00:00 2019-01-30T10:15:26+00:00.

30/Jan/19 10:15

Tης Eurohoops team/ info@eurohoops.net Πόσο εύκολο είναι να κλέψεις τη δόξα από τον Πολ Τζορτζ και τον Ράσελ Ουέστμπρουκ; Καθόλου. Το έκανε όμως ο Ντένις Σρέντερ στο Ορλάντο, οδηγώντας τους Θάντερ στη νίκη με 126-117, την έκτη συνεχόμενη που τους κρατάει τρίτους στη Δύση! Ο Πολ Τζορτζ πέτυχε ρεκόρ καριέρας 31 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, […]

Ο Πολ Τζορτζ πέτυχε ρεκόρ καριέρας 31 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, αλλά τέλειωσε με 37 ενώ ο Ράσελ Ουέστμπρουκ πρόσθεσε τέταρτο τριπλ νταμπλ στη σειρά με 23 πόντους, 14 ριμπάουντ και 14 ασίστ. Και όμως.

Οι Μάτζικ γύρισαν το παιχνίδι και έδειχναν ικανοί να νικήσουν μέχρι που ανέλαβε δράση ο Ντένις Σρέντερ.

Μέσα σε πέντε λεπτά στην τελευταία περίοδο, ο διεθνής Γερμανός γκαρντ έβαλε 18 πόντους (!) από τους 21 δικούς του συνολικά, μεταξύ αυτών δύο τρίποντα και δύο γκολ-φάουλ! Έβαλε επτά σερί σουτ και μόνος του έκανε ένα 18-8 κατά των Μάτζικ!

Οι Θάντερ από το -5 πέρασαν μπροστά με 13 πόντους και εκεί κρίθηκαν όλα.