NBA: Ανεβαίνουν συνεχώς οι Σπερς, εύκολα στο Μαϊάμι οι Πέισερς (videos)

2019-02-03T10:35:56+00:00 2019-02-03T10:37:28+00:00.

03/Feb/19 10:35

Νίκη επί των Πέλικανς για τους ανεβασμένους Σπερς, την ώρα που οι Πέισερς είχαν εύκολο έργο στο Μαϊάμι.

Ακόμα μία νίκη -πέμπτη συνεχόμενη- για τους Σπερς, οι οποίοι συνεχίζουν στην πέμπτη θέση της Δύσης (32-22) και όπως φαίνεται, θα βρίσκονται στα playoffs. Απέναντι στους Πέλικανς, η ομάδα του Σαν Αντόνιο εκμεταλλεύτηκε την έδρα της και την… απουσία του Άντονι Ντέιβις και με εξαιρετική εμφάνιση στα πρώτα 36′ της αναμέτρησης, πήρε τη νίκη με σκορ 113-108.

Στην τελευταία περίοδο, οι φιλοξενούμενοι έκαναν 30-19 και μείωσαν την διαφορά, η οποία στο τέλος της τρίτης είχε φτάσει τους 16 (94-78). Μεγάλη η συνεισφορά του ΛαΜάρκους Όλντριτζ, με τον ψηλό των ”Σπιρουνιών” να έχει 25 πόντους, 14 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Από 17 σκόραραν οι Ρούντι Γκέι και Μάρκο Μπελινέλι.

Για τους Πέλικανς, ξεχώρισε ο Φρανκ Τζάκσον με 25 πόντους.

Τα 12λεπτα: 35-24, 63-50, 94-78, 113-108

”Ανώδυνη” ήττα για Χιτ

Μία περίοδος ήταν αρκετή για τους Πέισερς, οι οποίοι κέρδισαν τους Χιτ στο Μαϊαμι με 95-88 και συνεχίζουν 4οι στην Ανατολή με 33-19! Το 31-23 από το 24′ μέχρι το 26′ ήταν αρκετό για τους φιλοξενούμενους, που είχαν σε μεγάλο βράδυ τον Μπόγιαν Μπογκντάνοβιτς με 31 πόντους και 7 ριμπάουντ. Οι 21 πόντοι του Ντουέιν Ουέιντ δεν ήταν αρκετοί για τους γηπεδούχους, οι οποίοι την δεδομένη στιγμή είναι 8οι στην Ανατολή με ρεκόρ 24-27!

Τα 12λεπτα: 27-21, 54-53, 77-84, 88-95