Χοκς: Η … γριά η κότα είχε το ζουμί στην Ουάσινγκτον! (video)

2019-02-05T09:11:18+00:00 2019-02-05T10:50:04+00:00.

05/Feb/19 09:11

Ο Βινς Κάρτερ έφτασε τα 42. Το λέει η περδικούλα του όμως ακόμα και τώρα…

Ο “Air Canada” πέτυχε 16 πόντους σε 16 λεπτά μετά το ημίχρονο και έδειξε στους νέους άσους των Χοκς το δρόμο για τη νίκη μέσα στην Ουάσινγκτον, με 137-129 επί των Ουίζαρντς που γνώρισαν ένα σοβαρό πισωγύρισμα στην προσπάθεια τους να μπουν στα πλέι οφ της ανατολικής περιφέρειας.

Για τους Χοκς, μάλιστα, ήταν η τέταρτη νίκη στα επτά ματς που είχαν “στο δρόμο” κι αν μη τι άλλο δείχνουν να παλεύουν για ψηλότερη κι όχι χαμηλότερη θέση όπως ίσως θα… έπρεπε, ώστε να έχουν καλύτερο πικ στο επερχόμενο ντραφτ. Τα πλέι οφ πάντως απέχουν ακόμα πολύ, επτά νίκες για την ακρίβεια.

Πρώτος σκόρερ των Χοκς ήταν ο Πρινς με 21 και 19 με 5/7 τρίποντα έβαλε ο Κέβιν Χουέρτερ. Ο Τρέι Γιανγκ είχε 10 πόντους (αλλά με 2/13 σουτ) και 10 ασίστ, ενώ ο Κόλινς βγήκε νωρίς (15π. σε 17′) λόγω τραυματισμού.

Κορυφαίος σκόρερ των γηπεδούχων ήταν ο Μπράντλεϊ Μπιλ με 27, με 26 τέλειωσε το ματς ο Τζεφ Γκριν, ενώ 25 έβαλε ο Τρέβορ Αρίζα. Οι Ουίζαρντς απέχουν τώρα τρεις νίκες από τους όγδοους Χιτ.