Πέισερς: Διέσυραν τους Λέικερς, χειρότερη ήττα στην καριέρα του ΛεΜπρόν! (video)

2019-02-06T06:02:59+00:00 2019-02-06T06:02:59+00:00.

06/Feb/19 06:02

Οι συζητήσεις για τις ανταλλαγές και οι φήμες έκαναν κακό στους Λέικερς. Πολύ κακό…

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Οι Πέισερς πέτυχαν την τρίτη σερί νίκη τους διασύροντας με 136-94 (!) τους Λέικερς υποχρεώνοντας έτσι τον ΛεΜπρόν Τζέιμς που επέστρεψε, στη χειρότερη ήττα της καριέρας του στο ΝΒΑ!!!

Εκτός από την πρώτη περίοδο στην οποία ήταν ανταγωνιστικό το Λος Άντζελες (33-26), στο υπόλοιπο παιχνίδι υπήρχαν μόνο οι γηπεδούχοι. Ξέφυγαν με 23 πόντους στο ημίχρονο αλλά αντί να… χαλαρώσουν λιγάκι, ενέτειναν τις προσπάθειες τους φτάνοντας τη διαφορά στους 42!

Ο Μπόγιαν Μπογκντάνοβιτς με 24 πόντους με 4/10 τρίποντα ενώ ο Μάιλς Τέρνερ τον ακολούθησε με 22 έχοντας 3/3 τρίποντα και τέσσερα μπλοκ! Τρεις παίκτες (Σαμπόνις, Σάμερ, Χόλιντεϊ) έβαλαν από 17 για την Ιντιάνα που ανέβηκε και πάλι στην τέταρτη θέση έναντι των Σίξερς αυτή τη φορά.

Ο ΛεΜπρόν μέτρησε 18 πόντους και εννιά ασίστ ενώ 16 έβαλε ο Τζαβέιλ ΜακΓκι.