Θάντερ: Ματσάρα, μεγάλη ανατροπή και θρίαμβος επί των Ρόκετς! (videos)

2019-02-10T07:47:27+00:00 2019-02-10T07:51:09+00:00.

10/Feb/19 07:47

Στο μεγάλο ματς της βραδιάς, οι Θάντερ κέρδισαν τους Ρόκετς, σε ένα ματς με πολλές απίστευτες εμφανίσεις!

Δύο από τις εντυπωσιακότερες ομάδες της Δύσης βρέθηκαν στο παρκέ του ”Toyota Center” και μετά από 48′ αγώνα, αυτό που πραγματικά κέρδισε ήταν το μπάσκετ!

Οι Θάντερ (36-19) είδαν τους Ρόκετς (32-23) να ξεφεύγουν ακόμα και με 26 (68-42) στην δεύτερη περίοδο, όμως η απάντησή τους ήρθε στο τρίτο 12λεπτο με επιμέρους 42-20! Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στις τελευταίες κατοχές του ντέρμπι, με τους ”Κεραυνούς” να είναι ψυχραιμότεροι στις εκτελέσεις τους και τις ”Ρουκέτες” να μένουν με μόλις 2 πόντους στο τελευταίο λεπτό.

Και φτάνουμε στους πρωταγωνιστές της αναμέτρησης. Όπως καταλαβαίνετε, ο Τζέιμς Χάρντεν ήταν και πάλι ”καυτός” με 42 πόντους, ενώ ο Κρις Πολ έχασε για μία ασίστ το τριπλ νταμπλ (18 πόντοι, 10 ριμπάουντ, 9 ασίστ).

Οι Θάντερ όμως είχαν το δίδυμο Πολ Τζόρτζ-Ράσελ Ουέστμπρουκ σε… beast mode και απλά δεν γινόταν να χάσουν! Ο πρώτος είχε 45 πόντους, 11 ριμπάουντ και 3 ασίστ, την ώρα που ο δεύτερος έφτασε τα 9 συνεχόμενα τριπλ νταμπλ, μετρώντας αυτή την φορά 21 πόντους, 12 ριμπάουντ και 11 ασίστ (και 10 λάθη)!

Τα 12λεπτα: 28-25, 70-48, 90-90, 112-117