Ουόριορς: Ζορίστηκαν με Τζαζ, ξέσπασε στην τέταρτη περίοδο (video)

2019-02-13T09:24:28+00:00 2019-02-13T09:24:28+00:00.

13/Feb/19 09:24

Οι πρωταθλητές ζορίστηκαν πολύ με τους Τζαζ καίτοι έπαιζαν στο Όκλαντ. Χρειάστηκαν τα αστέρια τους στην τέταρτη περίοδο για να βγουν από τη δύσκολη θέση…

Ο Κέβιν Ντουράντ πέτυχε 28 πόντους και ο Στεφ Κάρι πρόσθεσε 24 (5/14τριπ.) με δύο καθοριστικά τρίποντα στην τέταρτη περίοδο και οι Ουόριορς νίκησαν με 115-108 τους Τζαζ σημειώνοντας έτσι την πέμπτη συνεχόμενη επιτυχία τους!

Χάρη σε αυτή πέρασαν στη δεύτερη θέση μαζί με τους Ράπτορς και μόλις μία νίκη πίσω από τους Μπακς του Γιάννη. Χαμός…

Οι Ουόριορς έκαναν ένα επί μέρους σκορ 24-6 για να μπορέσουν να πάρουν τα ηνία του αγώνα που οι Τζαζ κρατούσαν στα χέρια τους χάρη στην περιφέρεια τους (Μίτσελ 25, Ρούμπιο 16).

Για μία ακόμα φορά το ταλέντο τους – όπως με τους Σανς και τους Χιτ στα τελευταία παιχνίδια- υπερίσχυσε των αντιπάλων, αλλά είναι αλήθεια πως τον τελευταίο καιρό εμφανίζουν δυσκολίες στο να νικήσουν. Τα καταφέρνουν πάντως και εδώ φαίνεται η ποιότητα και το βάθος των Ουόριορς.

Ο Κλέι Τόμπσον πρόσθεσε 22 με 3/5 τρίποντα, ενώ ο Κάζινς μέτρησε 12 με 10 ριμπάουντ αλλά μόλις 4/17 εύστοχα σουτ.