Μεγάλο διπλό οι Μπακς στην Ιντιάνα: Ω Γιάννη εσύ “τριπλέ” σούπερ σταρ! (video)

2019-02-14T05:49:20+00:00 2019-02-14T05:49:20+00:00.

14/Feb/19 05:49

O Γιάννης Αντετοκούνμπο πάει στο All Star Break με τον τρόπο που αυτός ήθελε, τον καλύτερο όλων: με το πέμπτο τριπλ νταμπλ της σεζόν οδήγησε τους Μπακς σε περήφανη νίκη με 106-97 επί των “καυτών” Πέισερς μέσα στην Ιντιάνα και έτσι το Μιλγουόκι έφτασε στη διακοπή στην κορυφή του ΝΒΑ!

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο Γιάννης μέτρησε 33 πόντους με 12/20 δίποντα και 9/10 βολές (0/2τριπ.) ενώ είχε ακόμα 19 ριμπάουντ, 11 ασίστ, δύο κλεψίματα και ένα μπλοκ σε 38 λεπτά και πρωταγωνίστησε στην έβδομη σερί εκτός έδρας επιτυχία των Μπακς που πέτυχαν το μεγαλύτερο σερί μακριά από το σπίτι τους από το 1985!

Ήταν παράλληλα η πρώτη ήττα των Πέισερς μετά έξι σερί παιχνίδια.

Οι Μπακς ξεκίνησαν και τέλειωσαν καλά το ματς πάντα με πρωταγωνιστή τον Αντετοκούνμπο. Πέτυχαν επί μέρους σκορ 30-11 στην τέταρτη περίοδο και χάρη σε αυτό το σκορ ανέτρεψαν την εις βάρος τους διαφορά των 10 πόντων!

Ο Μάλκολμ Μπρόγκντον πρόσθεσε 17 κι ο Κρις Μίντλετον 15 πόντους, ενώ ήρθε βοήθεια και από τον πάγκο με 12 πόντους του Τζορτζ Χιλ και 11 του Ιλιασόβα.

Πρώτος σκόρερ για τους Πέισερς ήταν ο Μπόγιαν Μπογκντάνοβιτς με 20 πόντους.