Ουόριορς: Σαρωτικοί Μπλέιζερς στην τέταρτη περίοδο, αποβλήθηκε ο έξαλλος Κερ! (video)

2019-02-14T09:53:57+00:00 2019-02-14T09:53:57+00:00.

14/Feb/19 09:53

Οι Ουόριορς έχασαν τα αυγά και τα πασχάλια αλλά και τον προπονητή τους στην τέταρτη περίοδο στο Πόρτλαντ…

Οι Μπλέιζερς διέλυσαν σε αυτό το διάστημα τους πρωταθλητές με επί μέρους σκορ 35-12 (!), το οποίο μοιάζει αδιανόητο να συμβεί στους Ουόριορς αλλά συνέβη!

Οι γηπεδούχοι νίκησαν εύκολα με 129-107 και ο Στιβ Κερ αποβλήθηκε στη συγκεκριμένη περίοδο, διαμαρτυρόμενος σε έξαλλη κατάσταση προς τους διαιτητές. Ειλικρινά δεν θυμόμαστε να τον έχουμε δει σε ανάλογη ένταση όπως μπορείτε να διαπιστώσετε μόνοι σας.

Ο Ντάμιαν Λίλαρντ με 29 πόντους (6/8 τρίποντα!) και οκτώ ασίστ ήταν ο κορυφαίος των Μπλέιζερς ενώ 17 πόντους έβαλε ο Τζέικ Λέιμαν ερχόμενος από τον πάγκο.

Οι Ουόριορς έπαιξαν χωρίς τον ΝτεΜάρκους Κάζινς, αλλά πιστεύετε πως αποτελεί δικαιολογία για την ήττα; Όχι βέβαια.

Ο Κέβιν Ντουράντ πέτυχε 32 πόντους (12/17 σουτ), όσους κι ο Στεφ Κάρι αλλά ο τελευταίος χρειάστηκε πολλά περισσότερα σουτ (10/24 , 5/14 τρίποντα). Ο Κλέι Τόμπσον τα… έσπασε έχοντας 9 πόντους με 2/16 σουτ!