ΝΒΑ: Κανείς δεν σταματά τον Γιάννη και τους Μπακς! (video)

2019-02-22T05:56:32+00:00 2019-02-22T06:11:37+00:00.

22/Feb/19 05:56

Τίποτα και κανείς δεν μπορεί να σταματήσει τον Γιάννη Αντετοκούνμπο και τους Μπακς…

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο Έλληνας σούπερ σταρ πέτυχε ακόμα ένα νταμπλ νταμπλ με 30 πόντους και 13 ριμπάουντ βάζοντας τους 12 στην κρίσιμη τέταρτη περίοδο και οι Μπακς νίκησαν με 98-97 τους Σέλτικς στο μεγάλο ντέρμπι της Ανατολής. Ίσως σε μία πρόβα τελικού…

Το τελευταίο λεπτό ήταν συναρπαστικό. Ο Αλ Χόρφορντ (21π.) ισοφάρισε με τρίποντο (95-95) στα 54” πριν το τέλος, αλλά ο Κρις Μίντλετον (15π., 13ριμπ.) απάντησε στην επόμενη κατοχή των Μπακς δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα. Οι Σέλτικς μείωσαν στο καλάθι και έπειτα από μία περίεργη φάση με λήξη επίθεσης των Μπακς και τζάμπολ, οι φιλοξενούμενοι είχαν μία ευκαιρία για τη νίκη.

Η μπάλα φυσικά πήγε στον Κάιρι Ίρβινγκ (22π.) που υπό την πίεση της άμυνας των Μπακς έκανε ένα κάπως περίεργο σουτ που δεν βρήκε στόχο και έτσι το Μιλγουόκι κράτησε τη νίκη και την πρώτη θέση σε ολόκληρο το ΝΒΑ!

Για τους Μπακς έκανε πρεμιέρα ο Νίκολα Μίροτιτς που είχε οκτώ πόντους.