Νάγκετς: Επίδειξη δύναμης απέναντι στους Κλίπερς (videos)

2019-02-25T08:56:12+00:00 2019-02-25T08:56:12+00:00.

25/Feb/19 08:56

Μετά από ένα φανταστικό δεύτερο ημίχρονο, οι Νάγκετς κέρδισαν τους Κλίπερς με +27!

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη και συνεχίζουν οι Νάγκετς, με την ομάδα του Ντένβερ να κερδίζει με συνοπτικές διαδικασίες τους Κλίπερς με σκορ 123-96.

Όλα ξεκαθάρισαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να κάνουν το +8 του ημιχρόνου αρχικά +20 και στο φινάλε +27! Νίκολα Γιόκιτς και Πολ Μίλσαπ ήταν οι κορυφαίοι για τους νικητές, που συνεχίζουν δεύτεροι στη Δύση με 41-18. Ο πρώτος είχε 22 πόντουςμ 16 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 μπλοκς, με τον δεύτερο να προσθέτει 21 πόντους και επίσης 16 ριμπάουντ.

Οριακά στην 8άδα της περιφέρειας παραμένει η ομάδα του Λος Άντζελες (33-28), με τους Λου Ουίλιαμς και Ντανίλο Γκαλινάρι να έχουν 24 και 19 αντίστοιχα.

Τα 12λεπτα: 34-27, 64-56, 97-77, 123-96