Γιάννης Vs ΛεΜπρόν: Η μεγάλη, πραγματική “μάχη” των αρχηγών του All Star (Video)

2019-03-02T08:13:58+00:00 2019-03-02T08:13:58+00:00.

02/Mar/19 08:13

LOS ANGELES, CA - MARCH 1: Giannis Antetokounmpo #34 of the Milwaukee Bucks shoots the ball against the Los Angeles Lakers on March 1 2019 at STAPLES Center in Los Angeles, California. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2019 NBAE (Photo by Andrew D. Bernstein/NBAE via Getty Images)

Πριν περίπου δύο εβδομάδες αναμετρήθηκαν οι ομάδες τους στο All Star Game με νικητή αυτή του ΛεΜπρόν Τζέιμς. Στη μεγάλη, πραγματική “μάχη” ο Γιάννης βγήκε κερδισμένος και μάλιστα μέσα στο “Στέιπλς Σέντερ”!

Οι Μπακς νίκησαν τους Λέικερς με 131-120 με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να έχει 16 πόντους με 15 ριμπάουντ, έξι ασίστ και τρία μπλοκ (7/14 σουτ, 0/2τριπ., 2/4βολ.) και τον Τζέιμς να μετράει 31 (10/19 σουτ, 3/8τριπ., 8/10βολ.) με 10 ασίστ και επτά ριμπάουντ. Στα τελευταία λεπτά ωστόσο ο “Βασιλιάς” … χρεώθηκε με τις άστοχες επιθέσεις των Λέικερς, κάνοντας ένα επιθετικό φάουλ στον Ιλιασόβα και ένα αποτυχημένο τρίποντο όταν οι Μπακς έκαναν το ξέσπασμα τους στο τελευταίο δίλεπτο.

Ο Γιάννης έπαιξε 33 λεπτά και ο “Μπρον” 39. Ο Έλληνας σούπερ σταρ είδε ολόκληρη την άμυνα των Λέικερς προσαρμοσμένη πάνω του κι ίσως για αυτό το λόγο δεν πήρε τόσες πολλές προσπάθειες, αφού σε αρκετές στιγμές δύο και τρεις αντίπαλοι ήταν τριγύρω του!

Δείτε μερικές από τις καλύτερες φάσεις των δύο αρχηγών του All Star σε ένα μοναδικό “duel”…