Ουόριορς: Εμφάνιση πρωταθλητών στην έδρα των Σίξερς! (videos)

2019-03-03T08:42:52+00:00 2019-03-03T09:47:05+00:00.

03/Mar/19 08:42

Ματσάρα στη Φιλαδέλφεια, με τους Ουόριορς να κερδίζουν στο φινάλε τους Σίξερς!

Στο καλύτερο ίσως ματς της βραδιάς, οι πρωταθλητές ”πέρασαν” με 120-117 από την έδρα των Σίξερς και με 44-19 συνεχίζουν πρώτοι και… καλύτεροι στη Δύση! Όλα αυτά την ώρα οι ηττημένοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ανέβουν στην τρίτη θέση της Ανατολής, μένοντας στην τέταρτη και το 40-23

Όπως ”μαρτυρά” και το τελικό αποτέλεσμα, η αναμέτρηση ήταν μεγάλο ντέρμπι, με τους γηπεδούχους να ξεφεύγουν στην δεύτερη περίοδο και τους Ουόριορς να απαντούν στην τρίτη. Έτσι φτάσαμε στην ”μάχη” των τελευταίων λεπτών, με τον Κέβιν Ντουράντ να γράφει το τελικό σκορ με 1/2 βολές και τους Σίξερς να κάνουν λάθος στο ριμπάουντ και να μην κάνουν σουτ, που μπορεί να έστελνε το ματς στην παράταση.

Η τριπλέτα Κέβιν Ντουράντ, Στεφ Κάρι και ΝτεΜάρκους Κάζινς ήταν όλα τα λεφτά, με 34, 28 και 25 αντίστοιχα.

Για τους Σίξερς των 8 παικτών, τέσσερις είχαν +20 πόντους. Ο Μπεν Σίμονς έκανε ακόμα ένα τριπλ νταμπλ με 25 πόντους, 15 ριμπάουντ και 11 ασίστ, ενώ 20 είχε ο Τομπάιας Χάρις και 21 ο Τζίμι Μπάτλερ.

Τα 12λεπτα: 32-31, 67-55, 90-93, 117-120