NBA: Υπέταξαν τους Θάντερ οι Σπερς, πανεύκολα οι Πίστονς (videos)

2019-03-03T09:57:23+00:00 2019-03-03T10:03:41+00:00.

03/Mar/19 09:57

Σημαντική νίκη για τους Σπερς απέναντι στους Θάντερ, διέλυσαν τους Καβαλίερς οι Πίστονς!

Σε τέταρτη συνεχόμενη ήττα υποχρέωσαν τους Θάντερ οι Σπερς. Η ομάδα του Σαν Αντόνιο υποδέχθηκε τους ”Κεραυνούς” και με το τελικό 116-102, έφτασε στο 35-29 και παραμένει 7η στην Δύση!

Η εξαιρετική πρώτη περίοδος ήταν το ”κλειδί” για τη νίκη των ”Σπιρουνιών”, με τους ΛαΜάκρους Όλντριτζ και Ρούντι Γκέι (27 και 22 αντίστοιχα) να είναι οι κορυφαίοι των νικητών.

Από πλευράς Θάντερ, που συνεχίζουν τρίτοι με 38-24, Ράσελ Ουέστμπρουκ με 19 πόντους, 9 ριμπάουντ, 8 ασίστ, Στίβεν Άνταμς με 17 πόντους-13 ριμπάουντ και Ντένις Σρέντερ με 18 πόντους-5 ασίστ ξεχώρισαν.

Τα 12λεπτα: 38-25, 72-63, 92-78, 116-102

Πανεύκολα οι Πίστονς

Κάτι παραπάνω από εύκολη ήταν η βραδιά των Πίστονς (30-31) στο Κλίβελαντ (15-48), με την ομάδα του Ντιτρόιτ να παίρνει τη νίκη με 129-93! Ενδεικτικά αναφέρουμε πως το πρώτο ημίχρονο βρήκε τους φιλοξενούμενους στο 71-38, με το δεύτερο μέρος να είναι τυπική διαδικασία.

Ο Λουκ Κέναντ με 26 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των νικητών, με τον Ρέτζι Τζάκσον να προσθέτει άλλους 24.

Τα 12λεπτα: 23-42, 38-71, 72-100, 93-129