Σανς: Σοκ για τους Μπακς του διπλού Γιάννη, πρώτη φορά back to back ήττες! (video)

2019-03-05T06:06:01+00:00 2019-03-05T06:06:01+00:00.

05/Mar/19 06:06

Οι Μπακς έφτασαν τα 64 παιχνίδια στην κανονική περίοδο για να χάσουν δεύτερο σερί βράδυ! Ήταν οι μοναδικοί στο ΝΒΑ που δεν είχαν υποστεί συνεχόμενο ήττες αλλά την έπαθαν με άσχημο τρόπο από τους προτελευταίους Σανς και μάλιστα με ανατροπή…

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Παρά το νταμπλ-νταμπλ και τα καλά νούμερα του Γιάννη Αντετοκούνμπο (21π., 13ριμπ., 6ασ., 3κλ.), οι Μπακς κατέρρευσαν στην τέταρτη περίοδο και οι Σανς με ένα επί μέρους σκορ 38-23 σε αυτό το διάστημα, πήραν τη νίκη με 114-105 στο Φοίνιξ.

Το Μιλγουόκι φεύγει από το ταξίδι του στη Δύση με ρεκόρ 3-2 και παρά τις δύο σερί ήττες που υπέστη, παραμένει στην κορυφή του ΝΒΑ.

Οι Σανς έκαναν ένα 14-5 στο φινάλε του αγώνα για να πάρουν τη νίκη (ήταν μπροστά οι Μπακς με 96-87 περίπου 6 λεπτά πριν το τέλος) με τον Κέλι Ούμπρε να μετράει 27 πόντους και 13 ριμπάουντ, τον Ντέβιν Μπούκερ 22 πόντους και τον ΝτιΆντρε Έιτον να προσθέτει 19 πόντους και 12 ριμπάουντ.