Ναζ Μήτρου – Λονγκ: Ρεκόρ καριέρας με 39 πόντους!

2019-03-05T12:01:21+00:00 2019-03-05T12:01:21+00:00.

05/Mar/19 12:01

Ο Ναζ Μήτρου – Λονγκ τα πάει πολύ καλά στην G-League, συντρίβοντας μάλιστα το ρεκόρ καριέρας του με 39 πόντους!

Ο άσος των Σολτ Λέικ Σταρς είχε 24 πόντους από το ημίχρονο και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με 114-108 επί των Τορόντο 905.

Είναι οι περισσότεροι πόντοι που έχει πετύχει κάποιος παίκτης της θυγατρικής ομάδας των Γιούτα Τζαζ από τότε που παίζει εκεί, δηλαδή από τη σεζόν 2016-17.

Ο Μήτρου – Λονγκ που έχει συμβόλαιο “two way” είχε το απόλυτο των 13/13 από τη γραμμή των βολών, ενώ μέτρησε επίσης 4/8 τρίποντα και 7/13 εύστοχα σουτ δύο πόντων.

Ως τώρα στη σεζόν έχει 18,2 πόντους και 5,0 ασίστ μέσο όρο ανά παιχνίδι, ενώ έχει 10 συμμετοχές με τους Γιούτα Τζαζ αλλά με μόλις 3,9 λεπτά ανά αγώνα και 0,5 πόντο. Του χρόνου ίσως…